Polska pogoda niczym kobieta bywa zmienną i nie raz w ciągu roku potrafi nasz zaskoczyć. Powinniśmy być zatem zawsze przygotowani na wszystko. Kiedy jednak aura za oknem zmienia się, a mroźną zimę zastępują tropikalne upały, powinniśmy zadbać o jak najlepszą aurę w naszych mieszkaniach. Odpowiedni komfort w tym zakresie potrafią zapewnić niezawodne schładzacze powietrza. Dzięki nim nawet w przegrzanym mieszkaniu nie narażamy się na utratę dobrego samopoczucia.
Choć sama nazwa schładzaczy powietrza brzmi nieco nieznanie, to jednak chodzi nam tutaj o najzwyklejsze w świecie wentylatory lub też klimatyzatory dobrej jakości. Dzięki tym urządzeniom bez problemu możemy szybko obniżyć temperaturę pomieszczenia, a dodatkowo w przypadku zaawansowanych produktów, umożliwiają one nawilżanie powietrza oraz jego jonizacje.
Schładzacze powietrza szczególnie w trakcie upalnych dni polecamy osobą mającym problemy z układem oddechowym oraz sercem. Te urządzenia mogą przynieść znaczną ulgę, kiedy nawet otwieranie okien i wietrzenie mieszkań nie jest za bardzo pomocne. Przyjrzyjmy się zatem jakie rodzaje wentylatorów i klimatyzatorów są w naszym zasięgu.
Zacznijmy od wentylatorów. Jest to rozwiązanie najpowszechniejsze, a co za tym idzie również i najtańsze. Istnieją dwa rodzaje: stołowe i podłogowe. Co więcej, dzielą się na tradycyjne z jednym wiatrakiem oraz kolumnowe z większa ilością małych śmigieł. Jeżeli jednak zależy wam na zaoszczędzeniu przestrzeni, sugerujemy zakup lamp z wiatrakami, jako idealne połączenie dwóch funkcji.
Kolejnym rodzajem są rzecz jasna klimatyzatory, które przy odpowiednim doborze sprzętu sprawdzają się świetnie latem i zimą. Ich największą zaletą jest możliwość regulacji temperatury, a wersje energooszczędne sprawią, że nie będziemy musieli się już więcej martwić o wyższe rachunki. Jednak schładzacze powietrza nie ograniczają się jedynie do dwóch rodzajów, istnieją również różne ciekawe dodatkowe funkcje, jak na przykład nawilżanie powietrza gwarantujące schładzanie mocno wysuszonego powietrza.
Jedną z ciekawszych opcji jest też jonizacja, polegająca na wytwarzaniu przez urządzenie jonów ujemnych neutralizujących jony dodatnie, które często mogą być przyczyną niedotlenienia organizmu. Kolejna funkcja to oczyszczanie pomieszczeń z kurzu, płynów i mikroorganizmów za pomocą specjalnych filtrów. W dobrze oczyszczonym miejscu znacznie spada prawdopodobieństwo rozwoju zarazków i pleśni.